عمومی

بوی عطرها و نکاتی برای استفاده و ماندگاری بهتر آن ها

بوی عطرها و نکاتی برای استفاده و ماندگاری بهتر آن ها - بلاران
 • همه دوست دارند که بوی عطرها و ادکلن هایی را که استفاده می کنند ماندگاری بهتر و بیشتری داشته باشد و ساعت های متمادی بدن آن ها را به اندازه لحظه اول، خوشبو و معطر نگه دارد.

  گاهی اوقات این نتیجه بدست می آید و احساس می کنیم عطری را که استفاده کرده ایم بهتر دوام داشته و تا ساعت ها بوی خوبی از آن به مشام می رسیده است، اما گاهی اوقات هم اینگونه نیست و بوی آن به سرعت از بین رفته و ما مجبور شده ایم تا دوباره از یک اسپری یا عطر دیگری استفاده کنیم.

  به هر حال این دوام و ماندگاری به خیلی از عوامل مربوط می شود، اما ما در این مطلب می خواهیم راه هایی را برای استفاده بهتر از عطرها برایتان معرفی کنیم که امیدواریم مؤثر باشند.

  بوی عطرها و نکاتی برای استفاده و ماندگاری بهتر آن ها - بلاران

  ماندگاری بیشتر بوی عطرها

  دقت کنید که شیشه عطر خود را در زیر نور آفتاب و محل گرمی قرار ندهید، چون گرما و تابش نور آفتاب بوی عطر را کاهش داده و یا سبب تغییر رایحه در آن خواهند شد.

  پس بهتر است آن را در داخل جعبه خود و در مکانی خنک و تاریک قرار دهید تا ماندگاری بوی آن بهتر شود.

  قبل از عطر زدن اگر حمام کرده باشید، عطر بیشتری جذب پوست تان خواهد شد، اگر پوست مرطوب باشد، عطر بیشتری را به خود جذب خواهد کرد.

  ماندگاری بوی عطر بر روی پوست های چرب بیشتر است، پس قبل از اسپری کردن عطر بر روی قسمت های نبض دار، بر روی آن ها کمی وازلین استفاده کنید.

  عطر را بر روی قسمت های نبض دار و گرم بدن اسپری کنید البته نه از فاصله خیلی نزدیک، این قسمت ها شامل، روی گردن، مچ دست، پشت زانو، آرنج و قوزک پا می شوند.

  اسپری را در فاصله 10 تا 15 سانتی متری از این نقاط بگیرید و سپس آن را اسپری کنید، اگر عطر را از فاصله نزدیک اسپری کنید، بر روی یک نقطه جمع شده و در اصطلاح تلخ می شوند.

  پس از اینکه عطر را بر روی مچ دستان تان اسپری کردید، مچ ها را به یکدیگر نمالید و یا مچ را خیس نکنید، این کار سبب از بین رفتن سریع تر بوی عطرها شده و همچنین موجب تبخیر آن خواهد شد.

  اگر از بهترین و گران قیمت ترین عطرها و ادکلن ها هم استفاده کنید، پس از مدت زمان البته طولانی تری، بوی خود را از دست خواهند داد و باید دوباره آن را تجدید کنید.

  بوی عطرها و نکاتی برای استفاده و ماندگاری بهتر آن ها - بلاران

  به خاطر داشته باشید که پس از استعمال تمامی عطرها، در برابر تابش آفتاب قرار نگیرید، چون باعث کاهش بو و رایحه ی آن می شود.

  هرگز شیشه های عطر را درون حمام و یا دستشویی و جاهای گرم خانه قرار ندهید، زیرا همه عواملی که سبب ناپایداری بوی عطر می شوند، مانند، گرما، رطوبت و نور در این مکان ها فراهم هستند.

  تنها اسپری کردن یکی دو پاف از عطر در قسمت هایی که گفته شد، برای داشتن بوی خوب کافیست و لازم نیست تا مقدار زیادی از عطر خود را خالی کنید تا بوی خوب آن به مشام برسد.

  بهتر است تاعطرهای روغنی خود را در قسمت پشت گوش ها بزنید و صبر کنید تا خشک شوند، خواهید دید که دوام بیشتری دارند و بوی خوش عطر به خوبی به مشام می رسد.

  روی چند عدد دستمال کاغذی مقداری عطر اسپری کنید و آن را در بالای کمد لباس های خود قرار دهید و یا آن ها را در کنار لباس های خود بگذارید، به این ترتیب لباس های شما همیشه معطر و خوشبو خواهند بود و بوی عطرها ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

  حتی می توانید برای خوشبو کردن لباس های خود از یک صابون معطر و خوش بو کمک بگیرید و آن را درون یک دستمال کاغذی پیچیده و سپس آن را درون کمد لباس های تان قرار دهید، به این ترتیب شاید تا ساعت ها پس از پوشیدن لباس ها، نیازی به اسپری کردن عطر نداشته باشید و در مصرف عطر هم صرفه جویی کرده باشید!

  بوی عطرها و نکاتی برای استفاده و ماندگاری بهتر آن ها - بلاران

  عطری را که در هنگام روز از آن استفاده می کنید از عطری که در هنگام شب استفاده می کنید، متمایز کنید و در هنگام شب، سعی کنید که عطر شما ملایم تر از عطرهای روزتان باشد.

  برای اینکه بوی عطر شما ماندگارتر باشد از تمامی محصولات وابسته به عطرتان که همان بو را دارند، ماننند لوسیون و ژل و… استفاده کنید، استفاده از این محصولات سبب می شود، قدرت بوی انتخابی شما بیشتر از همیشه شود.

  با رعایت همه این نکات بوی عطرها و اسپری های شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

   

   

  خوشحال میشم به مقاله امتیاز بدید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *